Dijital kimlik

Web Site Çok Mu Önemli?

Nostaljik olsun ve hüviyet diyelim adına! İşletmelerin dijital hüviyetidir web siteler. Ve artık alışveriş yaparken aradığımız en önemli şey güven. Dijital varlıklarımız, orada kurduğumuz ilişkiler de markamızı en iyi şekilde anlatan öğeler.

Bu sebepten, kendinizi çok küçük ve samimi bir işletme olarak konumlandırmadıysanız, web site markanızın olmazsa olmazıdır.

Buna da aşinalık diyelim! 

  • Aşina olmadığımız bir markayla iletişim kurmak pek olası değildir. Tıpkı sosyal ilişkilerimiz gibi, önce tanışır-konuşur-etkileşime geçer, sonra satın alma eyleminde bulunuruz. 

Kendimizi göstermek ve hatırlatmak için web sitemiz çok iyi bir kanaldır.

nereden başlayacağımı bilmiyorum?

Sorusu, İnanın
Ziyadesiyle Normaldir

Dijital dönüşüm artık bir zorunluluk halini aldı. Özellikle pandemi sonrası yaşanan kriz, internette müşterileriyle konuşmayan işletmeler için çok daha zor bir hale geldi. Artık web site, neredeyse her işletme için zaruri bir ihtiyaç. Müşterilerin birçoğu, dijital ortamda bulamadığı işletmelere karşı daha temkinli ve güven sorunu yaşıyor, burası da aşikar…

Her işletmenin, farklı sosyal medya kanallarına ihtiyacı olabilir. Kitleniz gençse TikTok’u, el işlerinizi satıyorsanız Etsy’yi tercih edersiniz. Yine de, her işletme için olması gereken önemli şey resmi bir web sitesidir. İşletmenin tasarım, hizmet ve ürünlerinin net bir şekilde gösterildiği siteler, dijital alemdeki en önemli temsillerden biridir. 
google zamanı

İşletmeniz İçin
En İyi Plan Nedir?

Ürün veya hizmetinize ihtiyaç duyan kişilerin sizi Google aratmalarında bulması,satışın ve trafiğin artması demektir. Sosyal medya pazarlamasında, zaten orada gezen kişilerin önüne gelirken; arama motorlarında, ürün veya hizmet bulmaya çalışan-gerçek müşteriler edinirsiniz. Nokta atışı bir pazarlama için, web site en iyi başlangıçtır!

Hali hazırda bir web siteniz varsa, SEO çalışmaları, yani organik büyüme yöntemleriyle birlikte; Google Ads, yani ücretli yollarla öne çıkma çalışmaları işletmenizi birkaç adım öne taşıyacaktır. 

Bu noktada sattığınız ürün-hizmete göre farklılaşan dijital pazarlama planları vardır elbette. Buna da birlikte karar vermek en iyisidir. Ayrıntılı planlama ve pazarlama için: