Hakkımızda

Biraz Tanışalım

Selam!
Betül ben

Mux'ın içeriklerini üreten, eğitim ve danışmanlıkları veren kişi benim. Buralara kadar geldiyseniz muhtemelen beni bir yerlerde görmüşsünüzdür efenim.

Azıcık kendimden bahsedeyim: Kimya Mühendisliği, İnsan Kaynakları Yönetimi ve Sosyoloji okudum. Sonradan anladığım üzere, gönlüm hep sosyolojideymiş. Toplum bilimi yani. Zaruri ve çok keyifli konu bence.

Fakat işime sosyal bilimleri karıştırmam romantik bir tercih değil. Sürekli duyduğumuz şeylere karşı duyarsız olmamız normal ama hatırlamalı; ismi 'sosyal' olan bir medyada sosyolojiyi göz ardı etmek ne kadar mantıklı?

Saçma kurallar ve hilelerle marka iletişimi sürdürmeyi elbette anlamlı bulmuyorum. İşin özünü içselleştiremezsek yolumuz çok uzun olmuyor. Hedeflerimiz daha az ağız sulandıran fakat gerçekçi mesafeler olmalı. Canımız çok çekse de, umuda tutunmak iyi fikir değil.

işimin en keyifli alanlarından biri:

AcunMedya Akademi'de Sosyal Medya Eğitmeniyim

AcunMedya Akademi birçok farklı bölümün bulunduğu sertifika programları içerir. Benim de içinde olduğum bölüm Dijital İçerik ve Yayıncılık'tır. 3 aylık bir programdır ve öğrenciler, 2 haftasını benimle geçirir.

Yüz yüze eğitimin yeri başkadır. Dijitalci kimliğimi bir kenara bırakmalıyım burada. Çok daha etkin sonuçlar aldığımız, interaktif şekilde ilerlettiğimiz, teorinin markaya uyarlanan pratiklerini deneyimlediğimiz eğlenceli ve nöron dolu zamanlardır.

 

EK OLARAK:

Etkinliklere
Bayılırım!

Reklamcılıkta bilgiyi minimize edebilmek önemli meziyettir. Uzun anlatmak kolaydır hakikaten. Az ve öz verebilmek, konuya ciddi bir hakimiyet ve çalışma gerektirir.

Konuşmalar da böyledir: Az zaman, çok etki!

Katıldığım etkinliklerin konusu tamamen hedef kitlemizle ilgilidir. Böyle bir etkinlikte buluşalım derseniz; kimlerin katılacağı ve hangi konularda sorun yaşadıkları bilgisi önemlidir.

Bir söyleşi, seminer ya da workshop olabilir. Hedef kitle ve konuşma sonrası almak istediğimiz çıktı esas meseledir.

Kişisel tercihim; bu gibi kısıtlı zamanlarda farkındalık yaratmaya çalışmaktır. Didaktik bir anlatımdan ziyade 'a-ha anlarını' hedeflerim. 

ÜNİVERSİTE ETKİNLİKLERİ

'Gençlerle Buluşma' Klişesi ile Elbette!

Fırsat buldukça davete icabet etmeye çalışıyorum. Müthiş keyifli anılarım ve tanıştığım kankitolarım oldu. Boncuk boncuk bakan cevval gözlerde nöron yaratmanın keyfi, olarak özetleyebiliriz bu güzelliği.

iyi bir tanışma olduğunu umarak bir davet de bizden:

Kokulu Mail'lerimiz Var Bizim

Markadan, sosyal medyadan, pazarlamadan, hayattan falan konuşuyorum. Gelmek isterseniz buyurunuz efenim: